Пятница, 14.05.2021, 19:38
Приветствую Вас Гость | Регистрация | Вход

Адалин

Каталог статей

Главная » Статьи » Статьи: Лазеры в медицине » Применения лазерного коагулятора

Досвід використання високоенергетичного діодного лазера у лікуванні контрактури Дюпюітрена

Практична фотомедицина.

Досвід використання високоенергетичного діодного лазера 

у лікуванні контрактури Дюпюітрена

Пантьо В.І., Шимон В.М., Рубцов С.А.*

Ужгородський національний університет, ВКЛ ст. Ужгород*

                      Мета. Контрактура Дюпюітрена – затвердіння та зморщування долонного апоневрозу, яке викликає згинальну контрактуру одного чи декількох пальців, що веде до обмеження функціональних можливостей даної кінцівки. У 70-80% випадків уражаються обидві верхні кінцівки, частіше всього у чоловіків старше 50 років (5:1).

Основними симптомами захворювання є утруднення розгинання пальців кисті та ущільнення долонного апоневрозу у вигляді вузликів або тяжа. Контрактура обмежується одним-двома пальцями, частіше IV и III, рідше V та II. Методи лікування контрактури можна розділити на дві основні групи: консервативний, з використанням стероїдних та нестероїдних протизапаль­них засобів, та хірургічний методи.

Матеріали і методи. У лікуванні хворих із контрактурою Дюпюітрена використовувався діодний хірургічний лазер „Ліка-хірург” потужністю до 18 Вт, довжина хвилі 980 нм. Ціллю оперативного втручання було не ради­кальне видалення рубцево зміненого апоневрозу та фрагментів сухожилок, а малоінвазивне паліативне втручання, направлене на покращення функції пальців та кисті у цілому за рахунок нормалізації об’єму рухів. Для цього використовували лазерну деструкцію та вапоризацію злук та рубцево деформованої частини апоневрозу шляхом підведення до патологічно змінених тканин високоенергетичного лазерного випромінювання за допо­могою моноволоконного світловоду діаметром 0,4-1,0 мм, введеного під шкіру за допомогою полімерного катетера.

З використанням даної методики проліковано 12 хворих (усі – чоловіки віком  від 45 до 65 років). Контрольну групу складали 46 хворих, про­лі­ко­ваних з використанням загальноприйнятих хірургічних методик. Оцінювали тривалість оперативного втручання, динаміку ранового процесу, відновлення працездатності, наявність ускладнень у ранньому та віддаленому після­опе­раційному періоді.

Результати. Констатували зниження тривалості оперативного втручання у основній групі до 10 – 12 хвилин, відсутність ранніх та пізніх після­опе­раційних ускладнень, значне прискорення динаміки ранового процесу. Від­новлення працездатності у 8 хворих основної групи наступило до 4 діб, у 4 хворих – до 6 діб.

Висновки. Запропонований метод лікування з використанням високо­енергетичного лазерного випромінювання дає задовільні клінічні результати, прискорює динаміку ранового процесу, має значний економічний ефект за рахунок швидкого відновлення працездатності та поновлення функції кисті.

 

Experience of using the high-energy diode laser in treatment of the Dupuytren's contracture

V. Pantyo, V. Shymon, S. Rubcov*

Uzhgorod national university

Chair of general surgery with traumatology year, CH st. Uzhgorod*

88000, Uzhgorod, Kapuschanskaja st., 22

(8-031) 61-62-90, 69-34-41, 64-46-15

         The article is representing results of treatment of patients with the Dupuytren's contracture by the diode surgical laser with the laser (output) power up to 18 watt and wave-length 980 nm. The aim of operation was not to completely ablate the cicatricial aponeurosis, but to improve the function of fingers and hand upon the whole.

Категория: Применения лазерного коагулятора | Добавил: adalyn (04.03.2008)
Просмотров: 981
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
RSS

Категории каталога

Лазерная хирургия в гинекологии [4]
Амбулаторная лазерная хирургия в гинекологии
Применения лазерного коагулятора [9]
Другие статьи применения лазерного коагулятора в медицине
Хирургия в оториноларингологии [4]
Лазерная хирургия в оториноларингологии
Лазерная хирургия в стоматологии [0]
Лазерная хирургия в стоматологии
Сургитрон применение в гинекологии [6]
Статьи Сургитрон применение в гинекологии
Эндовазальная лазерная коагуляция [2]
Эндовазальная лазерная коагуляция варикозных вен
Лазеры в косметологии [0]
Применение в косметологии
Гидролазерная терапия [1]

Форма входа

Поиск

Друзья сайта

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Наш опрос

Оцените наш сайт

Всего ответов: 14

Мини-чат